+Добавить объявление

Яскравість вбрання Гуцульщини

|

 Український національний одяг по праву називається надбанням України. Але самі екстраординарні наряди шили, напевно, на Гуцульщині. І найяскравішою з оформлення з усіх гуцульських елементів одягу вважається сорочка «гуцулка». Саме по ній визначалася працелюбність і старанність дівчини, її талант. Досить було подивитися, наскільки з-під плахти визирає її долішній край. Чим він був довше і чим гарніше вишитий, тим гідніше була наречена свого щасливого майбутнього.

 

Приклад гуцульського вбрання. Приклад гуцульського вбрання.


Гуцульські наряди були популярні ще в середині минулого століття, тоді як в інших областях зберегли всього-лише деякі елементи національного одягу. Прекрасні гуцульські наряди славилися своїми головними уборами, плечовим і поясним одягом, верхнім оздобленням, взуттям та ношею для ніг. А ви можете зараз похвастати такою педантичністю? 

Крім того за акуратності в одязі судили людину, по відношенню до кожної ниточці своєї вишиваної сорочки. Традиційний одяг гуцулів упізнавався за суворими прямолінійним формам силуету. Чоловіки носили довгу білу полотняну сорочку, полотняні або сукняні штани, скроєні з ручної пряжі натуральних кольорів. Особливо яскравими були дуже популярні на Гуцульщині штани з фарбованого червоного сукна — крашеніци. 

Гуцули одягали довгу сорочку поверх штанів, спускаючих до колін, сорочка опоясувалася поясом. Пояси готувалися не менш ретельно, ніж інші елементи вбрання. У пази поясів можна було класти гроші, гаманець, люльку, кресало та інші дрібниці, необхідні в дорозі. Одяг гуцула також доповнювалася тобівками, ташками, порохівніцями, гаманцями і карбачом. 

Поверх гуцульської вишитої сорочки, пояса і тобівки одягали вовняну безрукавку-кептар. Це була дуже важлива плечова ноша, яку не знімали ні чоловіки, ні жінки. Безрукавки готували з добре виробленої шкіри. За кептарем гуцула можна було дізнатися навіть на іншій планеті, оскільки сторонньому спостерігачеві всі безрукавки здавалися різними. Чи це не унікальність гуцульського вбрання? 

Гуцульська вишиванка славилася своєю різнобарвністю. Особливо цінувалися червоні кольори різних відтінків, доповнені жовтим, зеленим, синім, чорним. Гуцулки любили вишивання низинкою, рідше — настилування, поверхницею, обміткою, стебнівкою, рясуванням, кіскою, хрестиком. На Бойківщіні сорочки вишивають низзю, ланцюжком, гладдю, стебнівкою, поверхниці, рясуванням, хрестиком, обміткою. Лемківські орнамент рідко ускладнювалися — на тонкій лляній або шовковій тканини вишивалися дрібні філігранні стібки, хрестики, зубці. 

Гуцульський одяг яскравий і строкатий в своїй красі. Гуцульська вишивка — проста і сувора. Але дві сторони однієї медалі об'єднує талант гуцульських майстринь, їх працьовитість і любов до традиції українського національного одягу.
 

  Комментарии

Комментариев пока нет. Ваш будет первым!

Добавить комментарий
ВНИМАНИЕ! Система не смогла опознать вас. Если Вы добавите комментарий сейчас, он не будет иметь авторства (анонимный комментарий). Также, Вы не сможете редактировать размещенные материалы при следующем посещении сайта. Рекомендуем вам войти в систему - если Вы уже регистрировались, или зарегистрироваться, если Вы первый раз на сайте.
Текст комментария:*
/ 500
Код:*